Dacia radyo kodu bulma kesin çözüm detaylı anlatım.

Dacia radyo kodu nerede yazar radyo kodu nasıl bulunur
Dacia marka araçlarınız radyo teyp kodu istediği zaman nasıl bir yol izlemeliyiz detaylı anlatım.

Dacia radyo kodu istiyor neden olur ?

Dacia marka aracımızının teybi sizden kod istemesinin bir kaç sebebi bulunmakta. Dacia radyo kodu istemesinin sebebi aracınızda gerçekleşen elektriksel kesintidir. Akü kutup başlarının sökülmesi, elektriksel bir arıza, sigorta kutusunda gerçekleşen arıza, radyo kodu istemesine neden olur. Elektiriksel arızayı giderdikten sonra gösterge panelinde Dacia ikaz işareti görürseniz dacia ikaz işaretleri ve anlamları makalesini inceleyin.


Araç kitapçığından Dacia radyo kodu edinin.

Aracın yanında verilen kullanım klavuzu bulunmaktadır. Kitapçığınız mevcut ise kitapçıkla beraber radyo kodu verilmektedir. Kitapçığınız yok ise aşağıdaki yöntemlere başvurunuz.

Müşteri hizmetleri ile radyo kodu öğrenmek.

Dacia müşteri hizmetlerini arayarak aracınıza ait şasi veya motor numarasını iletişim merkezinde bulunan Dacia yetkilisine aktardığınızda, size radyo kodunuzu verecektir. Araç ruhsatınızı yanınızda hazır bulundurarak ve talep edilen bilgileri karşı tarafa aktararak radyo kodunuzu alabilirsiniz.


Dacia port uygulmasını kullanarak radyo kodu bulmak.

Dacia Port uygulamasını kullanarak teyp kodu öğrenmek.

Dacia marka araçlarımız Renault platformundan gelmekte parçaları bire bir aynı denilmekte daha önce Renault radyo kodu bulma makalemde anlatılan Renault radyo kodu öğrenmeyi detaylı olarak anlatmıştık. Renault kullanıcıları Renault port adlı uygulama sayesinde tüm müşteri hizmetleri destek hizmetlerinin hemen hemen hepsi PORT uygulamasından tek tıkla halledile biliyor. Sizde akıllı telefonunuza Dacia PORT uygulamasını indirerek radyo kodunuza ulaşa bilirsiniz.

Dacia yetkili servise giderek radyo kodunuzu edinmek ücretsiz.

Vaktiniz müsait ise size en yakın Dacia yetkili bayine giderek teyp kodunuzu dakikalar içerisinde edine bilirsiniz.

Teybin üzerinde yer  alan etiketten Dacia teyp kodu bulma. (Radyoyu sökmek gerekir)

Bu yöntemi sona sakladım uğraştırıcı ve en zor yöntem olduğundan dolayı. Eğer yukarıda anlatılan radyo kodu bulma yöntemlerinin hiç biri işe yaramadıysa ki bi %1 ihtimal bile değil bu yöntemi uygulamanız gerekmekte.

orta panelde yer alan radyomuzu sökmemiz gerektiğinden bu iş en riskli yöntem el becerinize güvenmiyorsanız bu yöntemi denemeyin servise başvurun.

Dacia radyo sökme işlemi videolu anlatım.

Radyomuzu sökmek için gerekli aletleri temin ettikten sonra bu videoyu izleyerek dacia radyo sökme işlemini nasıl yapacağımızı öğrenmekte fayda var iyi sehirler.

Videoyu izleyerek dacia radyo nasıl sökülür fikir sahibi olduğumuza göre artık işimize geri dönelim.

Radyomuzu söktükten sonra radyo üzerinde seri numaraları yazan bir etiket göreceksiniz bu etiketteki bilgileri 3.part program olan Dacia radio code find programına girmemiz gerekmekte program girdiğimiz bilgilerlerle radyo kodumuzu algoritmasından geçirerek bize hesaplayarak veriyor. Programı temin etmek için bu linkten Dacia radio code calculator programını akıllı telefonumuza indiriyoruz.

Söktüğümüz teyp üzerinde yer alan etiketteki kodu bu programa giriyoruz ve program bize radyo kodumuzu hesaplayarak veriyor.

Tüm bu yöntemlerden sonra yapamayan aklında soru işareti kalan okurumuz olursa aşağıda yer alan yorumlar kısmından bize yorum atarak ulaşabilir. umarım yararlı bir makale olmuştur ve işiniz çözülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir