Dacia lastik basıncı uyarısı söndürme nasıl yapılır.

Dacia marka araçların gösterge panelinde beliren Dacia ikaz işaretleri ile karşılaştığımızda aracımızı servise götürmemize gerek yok bazı arızaları kendimiz de söndüre biliriz. Dacia ikaz işaretleri ve anlamlarını linkten ilgili makalemize giderek öğrene bilirsiniz. Bu ikaz işaretlerinden bir taneside lastik basınç sensörü uyarısı. Dacia lastik basıncı uyarısı söndürme işlemini kendimiz bir kaç basit adımla gerçekleştireceğiz.


Dacia lastik basıncı ışığı neden yanar çözümü nedir ?

Aracımızda lastik basıncı uyarı ışığı yanmasının sebepleri nelerdir? Tekerleklerimizde bulunan siboplarda sensörler bulunmaka bu sensörlerin görevi aracımızın lastik basıncının düşmesi durumunda gösterge paneline bilgi vererek kullanıcıyı uyarmaktır. Örneğin lastik basıncımız normalde 36psi olaması gerekirken 24psi düştüğünde gösterge panelimizde lastik basınç uyarı ışığı yanacaktır. Bu durumu çözmek için aracımızın lastik basınçlarını istenilen düzeyde tamamlayarak aracımızı kapatıp açmaktır.

Bir diğer seçenekte lastiklerde bulunan lastik basınç sensörlerinin arızalanmasıdır ki bu durumda arızalı sensörü tespit edip değişimini sağlamamız gerekmektedir.

Dacia lastik basıncı uyarısı söndürme işlemi nasıl yapılır ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir