Dacia lastik basıncı kaç psi nereden öğrene bilirim.

Hepimiz bu soruyu uyarı ışığı ile karşılasınca yada uzun yola giderken sorguluyoruz. Bu konu ile ilgili aradığımız sorunun cevabını makalenin devamında sizler için cevaplamaya çalıştık. Yararlı olacağını umut ettiğimiz bu makalede tüm ayrıntılara yer vermeye çalıştık. Eğer sizinde bir sorunuz olursa aşağıda bulunan yorum alanından konu ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşa bilirsiniz.


dacia lastik basıncı kaç psi olmalı nasıl öğrenirim

Dacia lastik hava basıncı nedir?

Aracımızın lastik basınç değerlerini nerede bulana bileceğini bu makalemizede anlatmaya çalışacağız. Tüm araç modellerinde lastik ebatlarından dolayı farklılık gözüksede. Tüm Dacia modeller için bu yöntemi kullanarak %100 doğru değere ulaşacağız. Araç mühendisleri en uygun yakıt ve performans için bu değerleri elbetteki hesaplayarak bize sunmuştur.


Araçlarımızda psi değerlerini tüm modeller için dacia lastik basıncı kaç psi nereden bula bileceğinizi bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Dacia grubu araçlarda modellere göre lastik ebatları faklılık gösterdiği için lastik hava basıncı değerleride farklılık göstermektedir.

Dacia lastik basınç uyarısı verdiğinde aklınıza gelmiş ola bilir. Eğer aracınız lastik basınç uyarısı veriyorsa bunu söndürme yolunu Dacia lastik basınç uyarı ışığı nasıl söndürülür isimli makalemizde anlattık incellemeniz durumunda lastik basınç ikaz ışığını nasıl söndüre bileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Eğer lastik basıncı uyarısı ışığının yanında başkaca bir Dacia uyarı ışığı görüyorsanız Dacia ikaz işaretleri ve anlamları konulu makalemizi okumanızda fayda var.

Dacia lastik basıncı kaç psi nasıl öğrene bilirim.

Dacia marka aracımızın lastik psi değerini öğrene bilmek için aracımızın ön sürücü kapısını açmamız gerekiyor kapı açık konumda iken orta direkle sürücü kapısının birleştiği yerde yukarıda ki görselde ki gibi Dacia lastik hava basıncını gösteren bir etiket göreceksiniz. Bu etikette hangi lastiğe kaç psi hava basmanız gerektiği görülmekte. Pompadan uygun değeri ayarlayarak önler için ve arka lastikler için uygun psi basıncını ayarlayarak lastik havalarımızı uygun değere göre ayarlaya biliriz. En uygun değerler bu kartta yazan değerlerdir. Mühendisler bu değerleri en az yakıtı nasıl yakarsınız araba en konforlu şekilde size nasıl hizmet eder konularını düşünerek bu değerleri buluyorlar. Lastikçiler genellikle burada yazan değerlerden yüksek değerleri basın diyor ama bana mantıklı gelmiyor. Koskoca mühendis bu değerleri kafasına göre üretmiş olamaz sanırım.

Umarım yararlı olmuştur bizinle düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın aşağıda ki yorum alanından düşüncelerinizi bizimle paylaşa bilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir