Dacia duster lastik hava basıncı

Merhabalar sevgili okular bu gün sizlere dacia duster lastik hava basıncı ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikli olarak internette en çok sorulan sorular olan. Dacia duster lastik hava basıncı kaç psi olmalı ? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım. Daha önceden bu yazımı Dacia sandero stepway lastik basıncı ile ilgili yazmıştım fakat duster kullanıcılarınında araçları hakkında bu bilgiye ulaşması için bu yazı yazma gereği duydum.

DACİA DUSTER LASTİK HAVA BASINCI NEREDE YAZAR ?

Dacia duster aracımızın lastik hava basıncı tablo değerleri aslında her zaman elimizin altında ama biz bunu dikkatli bir şekilde bakmadığımızdan göremiyoruz. Şimdi Dacia duster lastik hava basınç tablosunun nerede olduğunu size söyleyeceğim. Dusterımızın şöför kapısını açıp iç kısmına bi bakar iseniz orada aracımızın kaç kg yük için kaç psi lastik hava basıncı uygulamamız gerektiği yazdığını göreceksiniz. Tüm dacia modelleri lastik hava basınç tablosu bu şekilde her zaman aracımızın üzerinde geliyor aslında.

DACİA DUSTER LASTİK BASINCI UYARISI SIFIRLAMA

Duster aracımızın lastik hava basınçları düşük olduğu zaman bize uyarı vermektedir. Dacia uyarı işaretleri ve anlamlarına buradan ulaşa bilirsiniz. Gösterge panelinde lastik düşük basınç uyarısı gördüğümüz zaman yukarıda tarif ettiğim dacia lastik basıç psi tablosuna nereden ulaşacağınızı artık biliyorsunuz. Tabloda yazan değerde ki havayı lastiğe uyguladıktan sonra bazen lastik basınç uyarısı vermeye devam eder bu dacia hata kodunu silme işlemini nasıl yapacağınızı da bu yazımdan okuyarak ve video izleyerek öğrene bilirsiniz.

Umarım yararlı olmuştur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir