Bembeyaz gülüşler için evde uygulana bilir diş beyazlatma yöntemlerini sıraladık.

Bembeyaz dişler için diş beyazlatma yöntemleri

Merhabalar arkadaşlar bugün sizler için estetik açıdan çok önemli bir detay lan diş beyazlatma konusu bilgilendirmeye çalışacağız. Diş beyazlatma yöntemlerinden bahsetmeden önce dişlerimizin sararmasına neden olan faktörleri bilmekte fayda var daha sonra diş beyazlatma yöntemlerinen bahsetmek daha doğru olacaktır.

Dişler neden sararır ?

Dişlerimizin sararmasın neden olan faktörleri bilirsek diş beyazlatma sürecinde bu hususlara dikkat ederek diş beyazlatma yöntemlerini uygularken  daha başarılı sonuçlar alma ihtimalimiz yüksek olacaktır. Haydi şimdi dişlerimizin neden sarardığına bakalım.
Türk halkı olarak vaz geçilmezlerimizden olan çay ve kahve dişlerimizin beyazlığını koruyamamasında ki en büyük faktörlerden biri çay ve kahve içtikten hemen sonra dişlerimizin beyazlığını korumak için fazla zaman geçmeden dişlerimizi fırçalamamız şart.
Diğer bir diş beyazlığına düşman faktörde sigara sigara dişlerimizi sarartan en büyük faktör ve sağlığımızada bir o kadar düşman bir alışkanlığımız. Bu yüzden eğer sigara içtiyseniz hemen dişlerinizi fırçalamanızda fayda var.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bembeyaz dişlere sahip olamasakta artık bu yöntemleri uygulayarak bembeyaz inci gibi dişlere sahip olmamız mümkün. Burada okuyucularımı uyarmak istediğim bir konu buradaki bilgiler tamamen öneri niteliğindedir dişlerinizi beyazlatma sürecinde kesinlikle hekiminize danışmanızda fayda var. Burada ki yöntemleri uygulayacak isenizde diş beyazlatma yöntemlerini tarifleri uygularken dişlerinizde her hangi bir hassasiyet oluşur ise hemen bırakın.

1 ) Dişlerinizi günde en az üç kere fırcalayın.

Çocukluğumuzdan beri dişlerin her gün en az üç kere fırçalanması gerektiğini biliyoruzdur. Her diş doktoruna gittiğimizde dişlerin fırcalanmasının ne kadar önemli olduğunun vurgusu yapılmıştır. Diş beyazlatma yöntemlerini uygulacak iseniz ilk olarak kesinlik ile dişlerimizi günde en az üç kere düzenli fırçalanması şart.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2) Limon ve karbonat ikilisi ile diş beyazlatma (Klasik herkesin bildiği yöntem)

Kesinlikle en az bir kere bu yöntemi duymuşsunuzdur karbonat ve limon karışımı ile dişleri fırçalar isek dişlerimiz beyazlar.
Karbonat ve limon karşımının nasıl hazırlanacağı konusunda ufak bir bilgi geçersek dişlerimizi beyazlatmak için ilk olarak bir çay kaşığı karbonata üç , dört damla kadar limonu karıştırıyoruz daha sonra bunları karbonat köpürene kadar macun kıvamında karıştırıyoruz hazır olan bu karışımı dış fırcamız yardımızla dişlerimize uyguluyoruz.

3) Sadece softa tuzu ile ağız temizliğimizi ve dişlerimizi beyazlatıyoruz.

Tuz ağızdaki bakteri vs. gibi şeylerin üremesine engel olmaktadır. Bu yüzden bir bardak suyun içine göz kararı sofra tuzu koyarak ağzımızı çalkalıyoruz böylelikle ağzımızın içini temizlemiş oluyoruz daha sonra ise diş fırcamızı biraz nemlendirip üzerine bir çay kaşığı kadar sofra tuzu serpiyoruz ve dişlerimizi fırçalıyoruz bu yöntem ilede dişlerimizi beyazlatmamız mümkün.

4) İlk üç madde işe yaramadı ise Karbonat Sirke ve Limon üçlüsü ile dişler bembeyaz.

Eğer yukarıda okuduğunuz diş beyazlatma yöntemleri işe yaramadı ise bu sefer dozajı biraz daha arttırıp ilk maddede tarifini verdiğim macuna birazda sirke ekliyoruz.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

5) Muz kabuğu ile dişleri beyazlatma

Yediğimiz muzların kabuğunu atmıyoruz muz kabuklarını dişlerimizi beyazlatmak için kullancağız. Muzun kabuğunun iç beyaz tarafını dişlerimize sürterek iyice yediriyoruz bu şekilde bembeyaz gülüşler sizin oluyor.

6) Plakların oluşumunu engellemek için Çilek ile dişlerimizi fırçalıyoruz.

Dişlerimizde plak oluşmasını engelleyemez ise her zaman sararma olacaktır plak oluşumlarını engellemek için bir adet çileği bir kapta güzelce ezerek macun kıvamına getiriyoruz daha sonra bu macun gibi çilek ile dişlerimizi fırçalıyoruz.

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

7) Ben bunlarla uğraşamam hacı abi diyor iseniz Diş beyazlatıcı bantları deneğin

Eczanelerin hemen hemen hepsinde bulunan diş beyazlatma bantlarından temin ederek yukarıda ki diş beyazlatma yöntemlerinin hiç birini uygulamadan da beyaz dişlere kavuşa bilirsiniz.
Yukarıda anlatılan bu yöntemlerin tümü ev tipi diş beyazlatma yöntemleri olarak isimlendirilmekte ve tıbbi bir bilgi içermemekte Diş hekimlerinin uyguladığı diş beyazlatma yöntemi ise klinik tipi dış beyazlatma yöntemi olarak adlandırılmaktadır. Aşağıda klinik tipi beyazlatmayı tam olarak anlatan bir videoyu da siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim umarım yararlı olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir