Dacia hararet göstergesi nerede ?

Merhabalar sevgili dostlar sizler için bugün Dacia hararet göstergesi nerede Dacia gurubu araçların hararetinin yükseldiğini nasıl anlarız bu konulara değinmeye çalışacağız. Her ne kadar daha önce Dacia grubu araçların ikaz ışıklarını ve anlamlarını sizler için hazırlamıştık gördüğümüz kadarıyla burada çok değinilen Dacia hararet göstergesi ikaz ışığına değinmeyi unutmuşuz kısmet bugüneymiş.

Dacia hararet göstergesi gözükmüyor.

Dacia gurubu araçların diğer model araçlarda standart olarak gözümüzün önünde duran her daim harareti gösteren bir gösterge paneli yok sadece aracımız anormal bir gidişatla hararet yapmaya başladığında Dacia aracımız bize aşağıdaki görselde yer alan hararet ikaz ışığını yakmaya başlayacak. Bu durumda anlamamız gereken şudur ki işler ters gidiyor bizim oğlanın sıcaklığı yükseldi.

Dacia hararet ikaz uyarısı nasıl verir.

Aracımızla seyir halindeyken Dacia ikaz ışıkları gösterge panelinde yukarıda görselini paylaştığım hararet ikaz lambası yanmaya başlar. Hemen aracımızı sağa çekip suyumuzu vs. kontrol ediyoruz.

Dacia hararet göstergesi arızalıysa ne yapacağım

Bu aşamada emin olun ki yapacak pek bir şey yok aracımızda anormal bir durum fark edene kadar gideceğiz sanırım bu aşamada bende şundan yanayım işimi dijital zımbırtılara bırakmaktansa hararet göstergem gözümün önünde her daim dursun kontrolunu ben yaparım kafam rahat olur. Eğer ki hararet sensörü bozulmuş ise bu durumda dacia kullanıcısı olarak bize pek bir şey kalmıyor. Eğer ki aracınızın başına bir şey gelmeden bu durumu fark ederseniz dacia hararet müşür’ü değiştirmenizde fayda var gayet ucuz bir parça.

Dacia hararet göstergesi çalışma prensini

Mantık olarak hararet aracımızın soğutma suyunun istenilen sıcaklıktan fazla olması ve motor soğutma işlevini yerine getirmemesi olarak tanımlaya biliriz. Dacia aracımızda hararet göstergesi çalışma prensibi olarak hararet müşür’ünün devreye girmesiyle ikaz panelimizde hararet göstergesinin yanmasınıdır. Dacia grubu araçların tüm ikaz işaretleri ve anlamlarını buradan ulaşa bilirsiniz.

Umarım Dacia grubu araçların hararet ikaz işareti nerede konulu makalemizi yararlı olmuştur. Sizde makalemize yorum yaparak bize destek olabilir ve bilgimizin çoğalmasını sağlaya bilirsiniz sağlıcakla kalın.

2 Replies to “Dacia hararet göstergesi nerede ?”

  1. BENİM ARACIM DACIA STANBY TDCI GÖSTERGE IŞIĞI NORMALDE LAMBALARI YAKTİĞİMİZ KOLUN BİR TIK ÇEVİRİNCE YANIYORDU ŞİMDİ YANMIYOR FAKAT SOL CAMI KAPATIK TAN SONRA CAMIN DÜĞMESİNE BASINCA GÖSTERGENİN IŞIĞI YANIYOR ACABA NEDEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir