Dacia servis ışığı söndürme nasıl yapılır detaylı videolu anlatım.

Merhabalar sevgili okurlar bugün sizler için Dacia marka araçların servis ışığının nasıl söndürüleceğini anlatmaya çalışacağım. Dacia servis ışığı söndürme işlemi aslında öğrendikten sonra ne kadar kolay olduğunu sizde göreceksiniz. Dacia servis lambasını söndürme işlemini anlatmadan önce ilk olarak Dacia ikaz işaretleri ve anlamları ile ilgili bilgi vermek daha hoş olacaktır.

Dacia servis ışığı söndürme işlemi hangi modeller için geçerlidir.

İlk olarak Dacia servis ışığı söndürme işlemini hangi Dacia model araçlar için geçerli olduğundan bahsetmekte fayda var anlatacağımız Dacia servis ikazı söndürme işlemi ile ilgili Dacia modellerinden aşağıda ki listede yer alan tüm modelleri desteklemektedir.
  • Dacia Duster servis ışığı söndürme işlemi yapıla bilir.
  • Dacia Sandero ve Sandero Stepway servis ışığı söndürme işlemi yapıla bilir.
  • Dacia Logan servis ışığı söndürme işlemi yapıla bilir.
  • Dacia Lodgy servis ışığı söndürme işlemi yapıla bilir.
  • Dacia Dokker servis ışığı söndürme işlemi yapıla bilir.
Dacia servis ışığı söndürme işlemi yukarıda listelediğimiz tüm Dacia modelleri için geçerlidir gelelim bu işlemi nasıl gerçekleştireceğimize.

Dacia servis ışığı söndürme işlemi detaylı adım adım anlatım.

İlk olarak servis ışığı yanan Dacia marka aracımızın sürücü koltuğuna geçiyoruz genellikle Dacia aracımızın periyodik bakımı geldiği zaman servis ışığı yanmaktadır Dacia marka aracımıza periyodik bakım tablosuna ulaşmak için bağlantıyı ziyaret etmenizde fayda var.
İkinci olarak ise aracımızın gaz pedalına basılı tutuyoruz ve aracımızın kontağını bir tık çeviriyoruz ve ışıklar yandıktan sonra üç kere fren pedalına basıp bırakıyoruz. Daha sonra kontağı kapatıp pedalları bırakıp kontağı tekrar bir tık açıyor yada aracımızı çalıştırıyoruz. Göreceksiniz ki Dacia servis ışığı söndürme işlemi gerçekleşmiş ve Dacia marka aracımızın servis ışığını sönmüş.
Her ne kadar bunu yazılı olarak anlatıysak isede şimdi videolu anlatımınıda size sunmak daha kolay anlamanıza yardımcı olaraktır.

Dacia servis ışığı söndürme videolu güncel anlatım.

2 Replies to “Dacia servis ışığı söndürme nasıl yapılır detaylı videolu anlatım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir