YÜZÜNÜZDE BULUNAN SİYAH NOKTALAR EN KISA SÜREDE NASIL YOK EDİLİR?

YÜZÜNÜZDE BULUNAN SİYAH NOKTALAR EN KISA SÜREDE NASIL YOK EDİLİR?

Merhaba arkadaşlar bugün sizler için yüzünüzde ki siyah noktalardan ve açık gözeneklerden nasıl kurtula bileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Anlattığım bu yöntemler sayesinde siyah noktalardan ve açık gözeneklerden çok kısa sürede kurtulmanız mümkün, bizzat tarafımdan denenmiş ve sonuç alınmış yöntemlerdir. Şimdi kısaca anlatmaya başlayalım.

KURAL 1 YÜZÜNÜZÜ HER ZAMAN TEMİZ TUTUN

Öncelikle siyah noktalardan en kısa sürede sizi kurtaracak olan yüzünüzün yağdan ve kirden arındırılmasıdır. Bunun için nemlendirici özelliği olan cildinizi kurutmayacak cilt tipinize uygun yüz yıkama jeli tercih etmeniz gerekmektedir. Benim sizler için önereceğim şu an kullandığım ve çok memnun olduğum yüz yıkama jellerinden BİYO DERMAN yeşil renkli yıkma jelidir. Bu jel yardımıyla yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizde ferahlık ve aydınlatıcı bir etki yaratmaktadır her şeyden önemlisi de içinde bulunan aqua çayı ferahlamayı sağlayan en etki etkili maddedir. Kendinize uygun yüz yıkama jelini seçerken mutlaka içeriğinde ne olduğunu ne madde kullanıldığını okuyarak seçim yapmalısınız.

KURAL 2 GÖZENEKLERİ SIKIŞTIRARAK AKNE VE SİYAH NOKTALARDAN KURTULUN

Siyah noktaların oluşumunda kir ve tozların açık gözeneklerde birikerek gözenekleri tıkadığı için sivilce oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bu yüzden yüzünüzü sabah akşam olmak üzere tonik uygulayın bu sayede gözenekleriniz sıkılaşacak kapanarak içerisine toz kir almayacaktır. Benim şu anda kullandığım LOREAL PARİS’ in pembe toniği gayet başarılı sizlere de bu toniği tavsiye ederim. Ek olarak SPARKLİNG TONİK de gayet başarılı sizde bütçenize uygun olan toniği seçerek kullanmaya başlaya bilirsiniz.

KURAL 3 DOĞAL YÖNTEMLERLE GÖZENEKLERİN SIKILAŞMASI VE AYDINLANMIŞ YÜZE SAHİP OLMA TARİFLERİ

Alternatif olarak yüzünüze kimyasal kozmetik ürünleri kullanmak istemiyorsanız doğal yöntemlerden bahsetmemiz şart. Her evde bulunan malzemeler kullanılarak yüzümüz de istediğimiz sonucu elde etmemiz zor değil.

DOĞAL GÜZELLİK TARİFLERİ

Her şeyden önce hazırlayacağımız doğal tariflerin yüzümüzde etkili sonuç göstermesi için yapmamız gereken yüzümüze buhar uygulamak bu sayede yüzümüzde bulunan gözenekler açılacak ve uyguladığımız doğal karışım en etkili sonucu verecektir.

BAL VE LİMONLA YÜZDEKİ KİRLERİ VE GÖZNEKLERİ TEMİZLEME YÖNTEMİ.

Öncelikle buhar banyosu ya da yüzünüze sıcak su kaynatarak havlu yardımı ile buhar uygulayın. Bunu yapmanızın sebebi ise gözenekleri derinlemesine temizlemektir. Buhar uyguladıktan sonra evinizde bulunan bir tam limonu yarıya kesin. Daha sonra kestiğiniz bölüme bal sürün ve onu direk yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekleyin ki balı limonu cildinize iyice nüfus etsin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla durulayın göreceksiniz ki yüzünüz aydınlanmış ve gözenekleriniz temizlenmiş olacaktır. Şimdi sıra peeling ‘de 🙂

HAFTA BİR KEZ YAPILAN PEELİNG İLE CİLDİNİZİ ÖLÜ DERİDEN ARINDIRIN.

Sizlere bir ürün hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Bahsedeceğim ürünler bizzat kendim uyguladığım için sonuçları test edilmiştir bu konuda her hangi bir soru işaretiniz olmasın. Neutrogena Hydro Boost peeling.

Tüm bu işlemleri eksiksiz uyguladığınızda yüzünüz siyah noktalardan, aknelerden ve açık kötü görünümlü gözeneklerden arınmış olacaktır umarım yararlı olur iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir