SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI DOĞAL KÜR TARİFİ

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI DOĞAL KÜR TARİFİ

Merhabalar arkadaşlar bu gün sizlere hem erkeklere hem bayanlara uygulana bilecek saç dökülmelerine engel olacak doğal kür tarifinden bahsedeceğim. Uygulayacağınız bu kür sayesinde hem saçların güçlenerek dökülmeleri zamanla azalacak hem de saçlarınız güçleneceğinden dolayı uzamaya başlayacaktır. Bu kür tarifini saçları geç uzayan okuyucularımızda uygulaya bilir.

Öncelikle saç dökülmesinin sebeplerinden bahsedelim. İlk olarak saç dökülmesi demir eksikliği ve çinko eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bol bol sebze tüketmeye ve C vitamini almaya çalışalım. Yediğimiz her yiyeceğin içerisinde demir ve çinko olmasına özen gösterelim. Bayanlar için banyodayken saçlarınızı saç kremi sürerek banyoda ıslakken tarayın böylelikle saç kaybı daha az olacaktır. Saçı kuruyken taramamaya, maşa, düzleştirici ve başınız kapalı ise evde baş örtünüzü açıp saçınızı havalandırın sürekli baş örtüsü kullanımı saçı ve saç diplerini havasız bıraktığı için saç dökülmesi kaçınılmazdır.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI DOĞAL KÜR TARİFİ MALZEMELER

Badem yağı
E vitamin kapsülü
2 çay kaşığı hakiki bal
Eğer saçınız çok kuru ise bir çorba kaşığı zeytin yağı.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI DOĞAL KÜR UYGULANIŞI

Eczaneden aldığımız badem yağının iki çay kaşığı kadar olanını bir kaseye dökünüz. 2 adet E vitamini kapsülü, 2 çay kaşığı balını karıştırıp saçınızın diplerine güzelce yedirin. 10 dakika kadar saç diplerinde bu karışımı bekletin başınıza hiçbir şey geçirmeyin bir yandan da saçınız hava almalı. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Sizlere bir önerim daha olacak E vitamini kapsülünü yada saç uzatan ampülü (Eczanelerden temin ede bilirsiniz.) 1 kapsülü şampuanıza  ekleyin duş aldıktan sonra saçınızı elseve argan yağı ile ovalayın. Fön makinesiyle kuruttuktan sonra tekrar elseve argan yağını saç uçlarına yedirin böylelikle saçınızın uzamasına yardımcı olacaktır ve saç uçlarınızda ki kırıkları yavaş yavaş onaracaktır.

Umarım yararlı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir