STEPWAY UZUN YOL DENEYİMİM.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

DACİA SANDERO STEPWAY UZUN YOL DENEYİMİM

 

İşler yoğun bunaldım artık memleket yaşadığım yerden 1250 km arabayı da yeni almışım git gel 2500 km aracı ne kadar forumlardan vb. yerlerden araştırsan da deneyimlemek başka bir şey. Kimisi bir depo dizel yakıtla 900 km gidiyor kimisi 1100 kimisi de 1200 la hangisine inanacaksın herkesin gittiği yol durumu farklı sürüş sitili farklı Uzun yolda yakıttan nasıl tasarruf edilir isimli makalemize buradan ulaşa bilirsiniz.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kendim ne kadar gideceğim acaba derken Allah’ ın izniyle çıktık yola depoyu doldurdum 250 LT yakıtı BP’den alıyorum HOPİ kullanıyorum bu yüzden her yakıt alışımda % 3 indirim kazanıyorum akaryakıt hakkındaki kampanyaları Ucuza akaryakıt almak akaryakıt kampanyaları isimli makalemizden takip ede bilirsiniz.

Sonuç olarak bir depo yakıtla ortalama 900 – 1000 km arası yol yaptım genellikle otoyollarda uygulanmaya başlanan ortalama hız muhabbeti yüzünden 120 / 130 km ile gittim bazen aman yazarlarsa yazsınlar diyerek 150 ye kadar çıktım ama şunu fark ettim ki bizim araçlarda ortalama hızı gösteren yol bilgisayarı olsa gişe904den geçtiğinde sıfırla diğer gişeye gittiğinde bak kaç km hızla gitmişsin tutuyorsa değer bas git ama b?87nhbg5 v3x2″iz ne yapıyoruz efendim sağa çek bir sigara yak biraz zaman geçir yol bitmiyor arkadaş. Bunun sonucu karar verdim ki yol bilgisayarını acilen açtırmam gerekiyor ki gişeler arası ortalama hızımızı göre bilelim gerçi bunu navigasyon programlarıyla bulabiliriz ama uğraştırır. Ücretsiz Navigasyon Programı Yandex Maps buradan ulaşa bilirsiniz. Dacia’nın biz kullanıcılarından sakındığı bu ender yol bilgisayarını açtırmak için dışarıdan destek almak gerekiyor programı ve bir kablosu var 100 tl bir fiyata dışarıda açan arkadaşlar mevcut bazı riskler alıp Buradan da DACİA SANDERO STEPWAY gizli özellik yol bilgisayarı açmak isimli makalemize ulaşa bilirsiniz.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

STEPWAY BAGAJ HACMİ AİLE İÇİN UYGUN MU?

Yola çıkarken 2 sırt çantası 1 büyük çek çekli valiz 2 adet bayan kol çantası vardı bagaja gayet güzel sığdı çocuk koltuğunu İSO FİX e bağladım ön koltuğun önüne termosum içi ful ice tea su vb. meşrubatla doldurdum bagaj harbi küçük geldi biri 1 aylık bebek ve 2 yetişkin için bagaj gerçekten yetersiz B segmenti araçlarda ortak problem bagajın küçük olması daha çocuğum küçük olduğu için bebek arabası almadım bide o olsa nasıl sığacağım la ben bu arabaya dediğim nokta bu noktaydı işte DUSTER birden gözüme çekici gelmeye başladı açıkçası. DACİA DUSTER detaylı inceleme isimli makalemize buradan ulaşabilirsiniz. Bizim SANDERO STEPWAY’ in büyük abisi DUSTER çok çekicisin tipsizsin ama yapacak bir şey yok azıcık üzerinde oynamalarla bizim STEPWAY gibi yakışıklı olabilirsin bence. Bagaj hacmi hakkında daha detaylı bilgiya DACİA SANDERO STEPWAY BAGAJ HACMİ HAKKINDA  buradan ulaşa bilirsiniz.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

KONFOR YETERLİMİ?

Şöyle sizlere anlatayım makalenin başında da dediğim gibi forumlarda sosyal medyada araç hakkında birçok bilgi dönüyor birine konforlu gelen birine konforsuz gele biliyor sanki anasını satayım STEPWAY’ i almadan önce herkes Mercedes’ e biniyormuş gibi bir hissiyat oluşuyor içinde bir ben mi fakirmişim diyorum. Şahsım adıma 2015 STEPWAY imi almadan önce 2009 C Segmenti FİAT LİNEAM vardı araç sadece konfor acısından değerlendirecek olursam STEPWAY’ in yanından geçemez bir ay içerisinde LİNEA’M la 30.000 km yapmıştım düğün meselelerinden dolayı 600 km yol gittiğim zaman sanki beni dövmüşler gibi oluyordu yürüyecek mecalim yoktu koltuklar çok konforsuzdu ama bu araçta 1250 km yol geldim dayak yemesem de iki üç tokat yemiş gibiydim daha nasıl anlatım bilemedim anlayacağınız konfor 10 üzerinden 6,5 / 7 puan alır buda B segmenti bir araç için yeterde artar bile.

YOL TUTUŞU NASIL?

Aracımı ilk aldığımda DACİA SANDERO STEPWAY YOL TUTUŞU VİRAJ PERSORMANSI HAKKINDA isimli bir makale yayınlamıştım bu söylediklerimin hepsini geri alıyorum içinizde Adana – Pozantı yolunu bilenler vardır iniş kısmı sıkıntı virajlı ve yokuş aşağıya olduğundan dolayı kamyoncu kardeşlerimiz çok sıkıntı yaşarlar ben oraya kamyon katili diyorum. Neyse yüksek hızda keskin virajlara girmeniz gereke bilir hız kontrolünü güzel yapamasanız. Sicim gibi yağmur yağıyordu Çukurova ya inmeye başladık 120 km 130 km çok rahat indim ve ne bir kayma ne bir savurma hiçbir şey yaşamadım. İlk başlarda daha önceki makalemde yüksek olduğundan dolayı güven vermediğini belirtmiştim benden kaynaklanıyormuş araca alıştıkça huyunu suyunu öğrendik şimdi tüm virajlara korkmadan giriyorum. Sonuç olarak aracı ilk olarak kullananlar benim düştüğüm yanılgıya düşe bilirler ama araca alıştıklarında eminim benim gibi bu söylediklerinin hepsinin tecrübesizlikten kaynaklandığını anlayacaklar viraj performansı 10 üzerinden 7 diyorum.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ÇEKİŞ YETERLİMİ?

Aracımın 1.5 DCİ 90bg olduğunu belirterek söze başlayalım araç yokuşlarda sizi üzmüyor gaz verdiğinizde bayılma kesinlikle yok çekmem çekemem ben demek kesinlikle yok veriyor turbonun gözüne sizi mağdur etmiyor ne atmosferik 1.6 2.0 araçlar tokatladım şaşırdım açıkçası. Tabiri yerindeyse eşşek gibi tırmanıyor bu araçta çekiş konusunda bir problem yaşamasınız üzmez sizi.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

KABİN YALITIMI YETERLİMİ?

 

Ah ah en sevdiğim ve takıntılı olduğum konu araba içeriye ses alıyor almasına da nasıl alıyor aracımız zaten yüksek bir araç 120 dan sonra rüzgâr sesi hafiften girmeye başlıyor içeri birde kullandığınız lastik kalitesiz bir lastikse vay halinize beyniniz patlar yol bitene kadar. Benim lastiklerden yana sıkıntım yoktu araçla 120 den sonra hadi diyelim 130 aralığında kabul edile bilecek bir ses düzeyi içeriye geliyor ama daha sonrasını anlatmak istemiyorum başıma ağrılar giriyor tekrar. Ne demişler ne kadar para o kadar köfte.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

STEPWAY ORJİNAL SES SİSTEMİ NASIL?

DACİA SANDERO STEPWAY ‘in üzerinde gelen radyo çaları herkez biliyor ahanda görselide koydum buraya bu arkadaşımızın yetenekleri beni şaşırtıyor açıkçası telefonu BT üzerinden bağlaya biliyorsunuz BT sesinde çıkış alıp müzik yayını yapa biliyorsunuz ve koldan kumandayla telefonunuza şarkı değiştirme komutu göndere biliyorsunuz onun harici AUX USB CD çalarda var daha ne olsun radyo çalar gayet başarılı ama kapı hoparlörlerine gelince arka iki kapıda maalesef ki yok ön iki kapıdakilerde eh işte idare eder dedirtiyor orta derece 10 üzerinden ses sistemine 6 veririm oda radyo çaların hatırına.
Aklıma gelenler bu kadar arkadaşlar sonuç olarak 2500 km uzun yol 300 400 km de şehir içi deneyimlememden yukarıda bahsettiğim konulara değinmek istedim sizde makaleyi okuduysanız buraya kadar geldiyseniz aşağıya yorum kısmına araç hakkında söylemek eklemek belirtmek istediğiniz ne varsa yazın iyi günler dilerim.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2 Replies to “STEPWAY UZUN YOL DENEYİMİM.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir