SANDERO STEPWAYİN KÜÇÜK KARDEŞİ DACİA LASTUN 900

SANDERO STEPWAYİN KÜÇÜK KARDEŞİ DACİA LASTUN 900

Renault’un Hindistan ve Güney Amerika’da ucuz maliyetli bir araç üretimini kararlaştırması sonucu karşımıza Stepway’den daha ekonomik ve Sanderonun küçük kardeşi olacak bir araç üret. Yetkililer ilk olarak Hindistanda ve Güney Amerika da satışa sunacağı DACİA LASTUN 900 düşük maliyeti ve estetik görünüşüyle ileride Avrupa pazarında yer alacağa benziyor.


Renault, geçenlerde Hindistan’da Kwid adında yeni ucuz bir şehir modeli başlattı ve Fransız yetkililer, yeni modelin yalnızca Hindistan’da ve Güney Amerika’da satılacağını söyledi. Ancak yeni model başarılı olursa, Renault Avrupa’daki bu modeli Dacia logosu altında başlatabilir.

Virtuel-Car’tan Fransızlar, yeni Dacia serisinden en ucuz modelin tasarımını hayal etti ve 1990’ların başında Romanya’da üretilen eski bir modelin ardından Lastun 900 olarak adlandırdılar. Yeni model, Renault yetkilileri Avrupa’da piyasaya sunulmayacağını duyuran Renault yeni bir modelin Avrupa’ya gelmesi halinde bir talep olacağını ve uyum maliyetlerinin çok yüksek olmayacağını söyledi.
Başka bir deyişle, yeni Kwid Avrupa’da Dacia markası altında birkaç yıl içinde piyasaya sürülebilir ve Virtuel-Car’tan gelen fotoğraflar bize en küçük Dacia modelinin nasıl bir değer verebileceği konusunda bir fikir verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir