DACİA, İNGİLTERE’DE 4 YIL İÇİNDE 100.000 OTOMOBİL SATTI.

DACİA, İNGİLTERE’DE 4 YIL İÇİNDE 100.000 OTOMOBİL SATTI.

İngiltere gibi bir ülkede bile Dacia’nın fabrikasının bulunduğu Romanya kadar satış yapıla biliyorsa artık şu markayı kötülemeyi bırakmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Adana’da yaşadığım dönemlerde bizim 7 den 70 imize herkesin elinde son model iphone’lar vs. ama İncirlikte çalışan Amerikalı askerlerde 3310 kıvamında telefonlar lüks’e düşkünlük sırıf buda ona benziyor adamlar işimi görüyor mu bu araç diye bakarken bizde mızmızlanalım yok o yok yok bu yok … İngilizlerin ne kadar zengin bir millet olduğunu hepimiz biliyoruz her halde 100.000 otomobil hem de İngiltere’ de ve DACİA markası…

Romanya otomobil üreticisi DACİA, 2013 yılından bu yana İngiltere’de ilk
modellerini piyasaya sürdüğünden beri 100.000 otomobil sattı.
Müşterilerin üçte birinden fazlası, diğer Avrupa ülkelerinde en çok
satan DACİA modellerinden SANDERO STEPWAY’i seçti.

Dacia, Fransa, Almanya ya da İtalya gibi diğer büyük Avrupa pazarlarından çok daha sonra 2013’te İngiltere’de modellerini tanıttı. Bununla birlikte, Pitesti üreticisi kademeli olarak satışları artırdı ve 100.000 adet sattı. 2016’da Dacia, İngiltere’de 1968 yılından bu yana Dacia modelleri üreten ülke olan Romanya’da olduğu gibi hemen hemen aynı sayıda otomobil sattı.

Yıldönümü modeli, Sandero Stepway, 90-HP’lik 0,9 litrelik bir TCe motordan ve bir Laureate düzeltme seviyesinden güç alan ve Heather Reiss tarafından satın alındı. Üç yıl önce yaptığı ilk Sandero Stepway’i değil, şimdi eski modelini yenisiyle değiştirdi. Esas amacının eski bir otomobil satın almak olduğunu, ancak Dacia modellerinin sunduğu paranın değerinden çok etkilendiğini söyledi.
“Aslında, kullanılmış bir araba almak istedim, ancak Sandero Stepway’i beğendim ve test ettikten sonra, satın almama aptalca olacağına karar verdim” dedi Reiss.
Bu vesileyle, Dacia, İngiltere’deki müşterilerin tercihleri hakkında bazı ilginç gerçekler açıkladı. Böylece, arabaların% 94’ü bireylere satıldı ve müşterilerin% 35’i Sandero Stepway’i seçti. Ayrıca, İngiliz müşteriler tarafından tercih edilen ekipman seviyesi Laureate idi. 2016 yılında Dacia, İngiltere’de 26.494 otomobil satarken Romanya’da aynı yıl 27.597 adet satış gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir